ZA ŠŤASTNĚJŠÍ JÁ | ROK 2019

sobota 5. ledna 2019Ať zvedne ruku nahoru ten, kdo si na Nový rok dává předsevzetí. Myslím si, že hodně lidí ruku nezvedne, ale vnitřním hlasem si poví samozřejmě, že já. A teď nohu nahoru ten, kdo se na své předsevzetí vyprdne a nebo se pro něj nadchne pouze ve chvilkovém stádiu.

Já osobně nejsem zastánce novoročních předsevzetí a proto jsem je již druhým rokem ze svého života vyřadila, avšak tvořím si v hlavě myšlenkové plány, které věřím, že jsou pro mé ty pravé. Ačkoliv se často říká, když chceš začít cvičit, začni hned a nečekej až na nový rok. Ano, tato slova jsou naprosto pravdivá, ale člověk by se neměl do ničeho nutit, neboť ho daná aktivita dříve nebo později omrzí.
Nový rok je zde a s ním i nový, čistý a ničím nepopsaný list. List, který uchopím do svých rukou a začnu si ho tvořit. Tvořit tak, abych se na jeho konci mohla ohlédnout a zavzpomínat, jak se mé tělo stalo zdravějším a hlavně šťastnějším.

Sedím na své židli, která mě nesmírně tlačí do zad. Před sebou mám prázdny list a v ruce držím tužku. Sním a píšu si.... Můj rok 2019 je ten nejlepší, jsem zdravá, cestuji, miluji...

1. SEBEROZVOJ A SEBELÁSKA
Seberozvoj je pro mě nesmírně důležitý krok a proto jej zmiňuji na prvním místě. Již druhý rok, se snažím na sobě pracovat a své duševní já posunout o úroveň nahoru. Ačkoliv to zní jako sranda, je to nesmírně těžká cesta, která je během na dlouhou trať. Člověk tomu musí věřit a hlavně musí věřit sám sobě. Každá pochybnost je malým krokem zpět. Mnoho lidí tuto cestu nezná a je proti ní, tudíž je proti vám. Přestože se snažím jít si za svým štěstím a nehledět na názory druhých, vždy to v člověku něco zanechá.
Do seberozvoje bych hned přidala i sebelásku, protože všechno se vším souvisí.

2. ZA ŠŤASTNĚJŠÍ TĚLO
Naše tělo je schránka naší duše a proto bychom měli brát zřetel i na něj. Za rok 2018 jsem si uvědomila, že jsem své tělo dostatečně neposlouchala. Proto letos nastala změna. Nebudu své tělo přepínat psychicky ani fyzicky. Budu se věnovat aktivitám, které mě dělají nebo dělaly šťastnou. Mezi ně patří například čas strávený s koňmi, blogování, kreativní chvíle a nebo třeba objevování nových chutí v kuchyni, o které se s vámi ráda podělím. Jsou to pro mě aktivity, u kterých člověk dokáže vypnout a nemyslet na to co bylo, je a bude.

3. PLNĚNÍ SNŮ
Mít sny je úžasné, ale ještě lepším krokem, je si ty sny plnit. Nedokážu si představit, že bych žila bez snění. Právě to mou osobu posouvá o kus dál a proto letos svůj seznam začínám úspěšně plnit. Osud mi dal novou příležitost, díky které jsem pár dní proplakala do polštáře. Nyní však vím, že je to správná cesta a pouze se mi snaží nahrát do karet.

4. JAZYKY
Jestli existuje osoba, která je na učení cizích jazyků neschopná, jsem to já. Ačkoliv mám nějaký základ angličtiny, jakmile dojde na mluvení s cizí osobou, přijde zatmění Měsíce. Tedy mého mozku. Nedávno jsem si pořídila Online jazykové kurzy, od úplných základů. Když už trávím tolik času u svého notebooku, využiji jej prospěšně a každý den se zaměřím cvičení na několik desítek minut. Ráda bych i přidala anglickou literaturu či páteční večery strávila s filmy v originálním jazyce s anglickými titulky.

5. CVIČENÍ
S pravidelným cvičením jsem začala v lednu loňského roku. Podepsala smlouvu ve fitku, vklouzla do tenisek a už si to začala běhat na páse. Během pár měsíců mi cvičení přirostlo naprosto k srdci. Poznala jsem nejen mnoho skvělých lidí, ale byla jsem šťastná a plná energie. Nyní po delší zdravotní pauze, mám v plánu do svého denního rituálu zařadit jógu, abych se dostala do klidu, harmonie a zároveň své tělo posílila. Do budoucna zařadím i tréninkové plány podle ebooku Petry Elblové, na jejž recenzi se můžete těšit také.

6. CESTOVÁNÍ
Cestování miluji, avšak do teď jsem byla pouze tichý pozorovatel, který si v hlavě přehrával bílé pláže na Havaji, rušnou newyorskou ulici a nebo rozbouřené moře, které naráží na útesy v Irsku. Letos bych ráda začala prozkoumávat blízké i daleké okolí. Největším plánem a snem roku 2019 je New York, plán v záloze již zmiňované Irsko, ale také nesmím opomenout návštěvu naších krásných českých hor. Ve své hlavě mám tolik míst, tolik zemí, které bych ráda navštívila, avšak musí se začít hezky zlehka a postupně.

7. ČTENÍ
Jestli je nějaká aktivita, která mě opravdu nebaví, je to čtení. Možná to mám spojené se všemi těmi čtenářskými deníky a seznamem knih, které člověk prostě MUSÍ přečíst, aniž by ho knihy bavily. Rozhodla jsem se každý měsíc přečíst jednu knihu, která mi do života něco dá či mi pomůže v seberozvoji. Úkolu jsem se chopila a nyní již dočítám svou první knihu, po dvou letech nečtení. Můžete se těšit na recenzi.

8. ROZLOŽENÍ PRÁCE
Namísto rozepsání 10 článků a nevydání ani jednoho, namísto rozhodnutí se udělat velký úklid a skončit s větším bordelem v pokoji, jsem si uvědomila jednu věc. Nejsem schopná udělat jednu věc pořádně. To, že si to člověk uvědomí sám je krok k úspěchu. Proto budu pracovat nejen na svém duševním rozvoji, ale také odbouráváním špatných zvyků.

9. BLOGOVÁNÍ
Poslední bod, který ve své myšlenkové mapě nesmím opomenout, je blog. Prvním podbodem je pravidelnost článků. Založila jsem si sešit, do kterého si vypisuji všechny nápady na články, které se mi dostanou do hlavy. Nedělá mi problém vstanou ve 3 hodiny ráno a jít si psát, protože se mi zrovna v tuto dobu vnukl nápad. Proto můžete od teď čekat článek minimálně jednou do týdne. Nápadů mám v zásobě dosti a já věřím, že se seznam bude stále rozšiřovat. V blízké době se můžete těšit například na druhý díl Ze života stevarda, jehož první díl měl a má na blogu obrovský úspěch. Také na velkou narozeninovou soutěž a v neposlední řadě budu usilovně pracovat na své výzvě, kterou bych ráda pustila do světa.

A jaké cíle nebo předsevzetí jste si pro rok 2019 nastavili vy?


4 komentáře

 1. To jsou super cíle! Snad se ti podaří je dotáhnout podle tvých představ. S těmi jazyky to mám podobně, sice se pořád snažím učit, poslouchat anglické videa a tak, ale pořád to není tak jak bych si představovala. Největší problém mám v rozšiřování slovní zásoby, jakmile něco nepoužívám často tak to hned zapomenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je přesně i můj problém. Snad je už na čase více cestovat a angličtinu tak více zapojovat. :)

   Smazat
 2. Moc ti přeji, aby jsi si své cíle splnila :)

  OdpovědětSmazat
 3. Držím palce so všetkým, čo by si chcela dosiahnuť ♥ Tiež mám v pláne niekoľko vecí :) ◡‿◡✿

  Blog de la Licorne

  OdpovědětSmazat