DIY | KOUZELNÉ VÁNOČNÍ OKNO

čtvrtek 20. prosince 2018Vánoce klepou na dveře a proto jsem si pro Vás připravila první a poslední DIY na kouzelné vánoční okno v tomto roce, které si doma vytvoříte téměř zadarmo. Určitě by tento tip mnoho z Vás uvítalo již dříve, bohužel kdo by to byl řekl, že z pár dnů strávených v nemocnici, budou rovnou nekonečné týdny bez připojení k internetu?

Neskutečně jsem se těšila, až budu moci sepsat, nafotit a vydat tento článek. Přeci jen svítící dekorace v oknech k Vánocům  neodmyslitelně patří a obchody nám nenabídnou žádné originální kousky. Nehledě na přemrštěnou cenu, kterou by člověk raději přehlédnul.

Mimo jiné si zde přijdou na své i Vaší pejsci! A proč? Například má psí královna miluje klacky. Neexistuje návštěva lesa, kdy by si alespoň jeden neulovila a nedonesla na dvorek. Domů se ji ho propašovat nikdy nepovedlo. Nyní, můžete využít svých čtyřnohých kamarádu a s jeho pomocí vyhledat kus větvě stromu. Silný a dlouhý, tak akorát do okna.


Co vše budeme potřebovat:
 • větev stromu
 • světýlka- já osobně zvolila teplou bílou barvu
 • vytištěnou vánoční vesničku, hvězdičky
 • nůžky, izolepa, bílá niť
 • rolničky, vata

1. Abychom byli schopní zavěsit větvičku, musíme využít dva pomocné háčky na stěnu. Nemusíte se bát, my zvolili bílé, které během celého roku ničemu nevadí. Navíc si jich návštěva ani nepovšimne. Pomocí přírodní stuhy uděláme na každém konci dvě očka, která za háčky zavěsíme. Nakonec okolo větve omotáme světýlka. Já osobně mám světýlka o 50 led žároviček.2. Nyní přijde  na řadu titěrnější práce. Tedy záleží, jakou vánoční dědinku (či jinou vystřihovánku si zvolíte). Loni jsem si vybrala vánoční městečko (ZDE K VYTIŠTĚNÍ). Letos to však vyhrála vánoční dědina s lesíkem, která je od pohledu daleko příjemnější (ZDE K VYTIŠTĚNÍ). Vystřihneme si veškeré  materiály. Velikost domečků  (a obsáhlost) záleží na rozměru okna. Mně osobně vyšla chaloupka, kostelík a 2x lesík. Z vánočního městečka si vytiskneme minimálně 5-6x listů vánočních hvězdiček. Část se bude lepit na okno a zbytek půjde k zavěšení.

3. Vystřihovánky včetně pár hvězdiček připevníme pomocí kousku průhledné izolepy na okno. S hvězdičkami to nepřeháníme! Stačí jich nalepit na celé okno 5 až 6.

4. Pomocí bílé nitě začneme dělat 3D závěs, který spustíme z naší větvičky. Odměříme si niť dlouhou na naše rozpažení (raději delší a kousek odstřihneme, než se trápit a celý závěs předělávat). Zde už pracuje naše fantazie a je jen na Vás, jak si okno dozdobíte. Já osobně si vytvořila 5 nití s papírovými hvězdičkami.. Dále jsem navázala čtyřikrát stříbrné rolničky a nakonec opět čtyřikrát kousky vaty, které na pohled působí jako chomáčky sněhu. Na každém závěsu je vždy 5 kusů. Tudíž 5 hvězdiček, 5 rolniček a 5 chomáčků vaty.


5. Teď už jen stačí na střídačku nitky s hvězdičkami, rolničkami a vatou navázat na naší zářící větev  - po celé délce. A naše '3D' kouzelné okno je hotovo. Závěs se krásně točí ve vánku a působí reálně jak z našeho pohledu doma, tak z pohledu venkovního.

Tato paráda nás nic nestojí. Tedy až na spoustu nervů, kdy se vám rolničky zapletou do hvězdiček a svádíte tak marný boj na jejich vyproštění. Proto doporučuji udělat jeden závěs a ihned ho zavěsit. Ušetříte si tak spousty práce i nervů. :-)  A jak si zdobíte vaše obydlí v tomto kouzelném období vy?2 komentáře

 1. Tak to je skutočne krásne ♥ Ako dieťa som takéto "vatové" dekorácie milovala a inak to nie je ani teraz ◡‿◡✿

  Blog de la Licorne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, alespoň máš inspiraci na letošní Vánoce. Výroba je snadná a nadělá více parády. :)

   Smazat