ŽIJ SVŮJ ŽIVOT- UŽ NEBUDU POUHOU LOUTKOU

čtvrtek 4. října 2018Lehko se řekne, ale těžko se dělá. Mít se rádi za to jací jsme, za to KDO jsme, je jedna z nejtěžších věcí, kterou se musíme naučit. Protože celá tato láska začíná u nás, v nás. Díky naší lásky, kterou v sobě nosíme (neschovávej ji, já ji cítím!) se změní celý pohled na svět a vše co se nám v něm děje. Protože to vše o kterém je řeč, vychází právě z nás.

My lidé dokážeme lásku dávat najevo velmi dobře. Dokážeme milovat svou rodinu, psa, nové auto, boty.... ale milovat sami sebe? Nedokážeme. Není se však čemu divit.
Schválně, ať zvedne ruku ten, kdo už během svého život slyšel slova, která ho zrovna moc nepotěšila. Nikdy si nenajdeme přítele, protože jsme neskuteční bordeláři, to co děláme nikdy neuděláme pořádně, máme o kilo navíc, špičatý nos, akné nebo až moc vlasů na hlavě. Já osobně podobné věci slýchávám už od malé holčičky, přitom mi už táhne skoro na 20 let (tak fajn, když si ještě rok a nějaký ten den počkáme).

Krutá slova dokáže vypustit z úst osoba nezávislá na vztahu k nám, nic však neudělá díru do srdce tak, jako když to vypustí osoba nám velmi blízká- například rodina. Stačí jeden malý neúspěch, který si s sebou neseme do konce života a když už na něj náhodou přestaneme myslet, vždy se objeví někdo, kdo nám jej milerád připomene. DĚKUJI MAMI. Od té doby každá malá chyba, chyba která nás má poučit či neúspěch, jenž nás má varovat, se stane jakýmsi trnem, který se nám zapíchne do zad jako vzkaz NAKOPNI MĚ a každá taková osoba ten trn zapíchne hlouběji a hlouběji.

Schválně, ať zvedne druhou ruku i ten, kdo občas vstane špatnou nohou a přijde si sám sobě ošklivý, tlustý...ačkoliv den předem si v zrcadle říkal čau kočko/kocoure. Nebojte, ani já nejsem bezchybná a přesně tyhle stavy mám minimálně dvakrát týdně. Byly dny, měsíce i roky, kdy jsem byla sama sebou znechucená. Kladla si otázky typu proč zrovna já mám takovou postavu, akné o velikosti sopky Vesuv, proč mi sakra nesluší žádné oblečení, proč na okolo mě je tolik krásných lidí a já vypadám jako bych strčila hlavu do kravího lejna, proč se se mnou nikdo nebaví, proč mě nikdo nemá rád,co dělám špatně? Nebyla jsem schopná podívat se do zrcadla. Styděla jsem se lidem podívat do očí, protože jsem se bála, že se jim budu hnusit stejně tak, jako se hnusím sama sobě. A víte proč? Chyběla mi láska a úcta k sobě samé, tu jsem raději dávala těm pár lidem, co se na oko tvářili, že mě mají rádi. Ve skutečnosti fungovali na principu vysavače. Vysáli ze mě lásku, vysáli ze mě život a odkopli mě. Přesně v ten moment je člověk natolik zraněný, kdy už nemá sílu pokračovat dál a myslí si, že takto je to v pořádku. Není. Ani nebude. Proto byste se měli uchopit své šance a v první řadě myslet především na sebe. Nemusíte se bát, tohle není ego. Jen lásku, kterou máte uvnitř sebe, dáte taky sobě. Odpusťte si vše, co vám brání v tom mít se rád. Nejde o to být každý den pozitivní, usměvavý a otevřený novým věcem, jde o to cítit se dobře ve svém těle i ve svém životě.

 Děvčata? Malujte se, protože vás to baví a ne proto, abyste byly líbivé svému okolí či zakryly své nedokonalosti. Cvičte pro sebe. Usmívejte se, protože vás to dělá šťastnými a žijte SVŮJ krásný život. Jste to vy sami, kdo si píše každou stránku, každý den. Jste to vy sami, kdo si jde za svými sny. Ignorujte zlá a nenávistná slova, uchopte pomyslné nůžky a šňůrky mezi nimi a vámi jednoduše přestřihněte. Protože to vy žijete svůj život a nejste pouze bezcennou loutkou ostatních.

Na světe je mnoho lidí, pro které nebudete NIC. Najde se však i mnoho lidí, pro které budete NĚKDO a pro které budete taky NĚCO. (znamenat)

1 komentář

  1. To je nejhorší, že často člověka nejvíc podkopne jeho vlastní rodina. Vidím to u kamarádky, kterou neustále shazuje máma úplně bez důvodu, přitom je to tak skvělá holka. U nás doma se taky pamatují spíš přešlapy než úspěchy a to je podle mě špatně. Nechápu, že lidé, co by měli nejvíc podpořit, akorát nejvíc shodí. Cesta k sebelásce je hodně trnitá a těžká a sama s tím mám pořád celkem problém. Moc hezky napsané. :)

    M.

    OdpovědětSmazat