REALITU NA SÍTÍCH NEHLEDEJ

neděle 30. září 2018Dlouho jsem zvažovala, zda-li napsat recenzi, představit kousky ulovené na Aliexpress či sepsat typy, jak porazit lenost. Avšak při brouzdání na Pinterestu, jsem narazila na velmi zajímavý obrázek, který mi dal jasný impuls na ten pravý článek. Myslím, že každá slečna v dnešní na pohled dokonalé, uspěchané a kruté době to ocení.
Dnes je právě ta doba, kdy nás obyčejné i neobyčejné lidi ovládají sociální sítě. Kdo z Vás už slyšel Co není na Instagramu, jakoby nebylo.
Po otevření časopisů, sociálních sítí jako je instagram, kde denně najdeme fotky dokonale štíhlých, čokoládově opálených modelek či slečen, které mají nespočet followerů a liků u svých fotografií si povzdechneme. Schválně ať se přihlásí ten, kdo už si při pohledu na instagramovou hvězdu, popovou hvězdu řekl: Chci být jako ona! Protože my ženy máme jednu velkou chybu, máme tendenci se neustále s někým porovnávat.
Přesně díky těmto stereotypům, fotografiím a videím si připadáme méněcenné. Pokud nemáme dokonalá těla bez jediné chybičky, tvář bez jediného pupínku a pigment, který do 10 minut na sluníčku změní barvu do čokoládově hnědé, máme pocit že nejsme pro své okolí dosti dobré. Opravdu? Opravdu nejsem dost dobré po shlédnutí po většinu vyretušované fotografie, která prošla skrze 3 další programy, aby na sítích vypadala prostě dobře?

      (Katy Perry, Jennifer Lopez, Johnny Depp více na IG @ssstructure)

Každá žena, dívka, slečna je jiná a také postava a hlavně postoj o daném člověku hodně vypovídá. Někdy se za dokonalým tělem ukrývá dobrá genetika, ale někdy i také tvrdá dřina. Bohužel spousta z nás už se nedočte, jak zrovna k tak dokonalé postavě přišly. Ať už je to každodenní cvičení, jídelníčky, léky, operace či dokonce různé nemoci.
Kde přesně tímto článkem mířím? Ráda bych, aby ses nad sebou a touto situací zamyslela. Vždy se najde člověk, pro kterého budeš dokonalá bohyně a bude ti denně skládat lichotky. Umíš je přijmout a vzít si z toho něco dobrého či je přeslechneš a odkývneš, jen ať už tato slova nemusíš dále poslouchat? Představ si dlouhý nekonečný řetězec. Před tebou je žena, kterou obdivuješ a dala bys cokoliv za to, vypadat jako ona. Ale i před touto ženou stojí někdo jiný. Důležité je vědět, že v tomto řetězci je i za tebou někdo, pro koho jsi vzor.
Je až děsivé, jak nás jedna nereálná fotografie dokáže ovlivnit. Místo aby nám něco dala, naučí nás nenávidět samu sebe. Doslova nám ovlivní myšlení a postoj k sobě samé. Ale věř, že nikdo není dokonalý jak se zrovna na první pohled zdá. Důležité je přijmout samu sebe takovou jaká jsi, mít se ráda a hlavně cítit se dobře ve svém těle. Ať už máš na bříšku pekáč buchet či 3 faldíky. Věř, že i pro mě je tohle nadlidský úkol, ale vím že v tom nejsem sama! Proto si nikdy nenech namluvit, že nejsi dost dobrá. Možná jsou dokonalejší osoby, ale vše je to o přístupu a sebelásce sobě samé. Čert ho vem, že má někdo 500 000 followerů, 10 000 komentářů o tom jak je dokonalý. Protože i ty jsi. Nepleť si virtuální svět a realitu. Jsme přeci jen lidé, tak udělej ze svých nedostatků své přednosti.


A pamatuj,  když přijmeš své nedostatky, nikdo je už nemůže proti tobě použít. 
Okomentovat